Mateří kašička - přírodní multivitamín

Mateří kašička je velmi hodnotná výživa, plná vitamínů a stopových prvků. Její přínos ocení především ženy.

Mateří kašička a její přínost pro zdraví

V popisu účinků mateří kašičky bychom mohli napsat stohy papírů a určitě bychom našli desítky vědeckých studií. Nejlepší je vždy použít selský rozum a cit.

Vyjde z toho to nejdůležitější:

To co dává včelám, dává i lidskému organismu.

Mateří kašička je výměšek žláz mladých včel, kterými jsou krmeny larvy dělnic a královna. Díky mateří kašičce jsou vitalní a plodné.

V terapeutické praxi ji nejvíce používáme pro vyrovnání ženského hormonálního systému, a to v každém věku. U žen v menopauze dokáže snižovat doprovodné potíže s tímto obdobím spojené, u mladých dívek zase pomáhá tišit menstruační bolesti a zlepšuje pravidelnost cyklu, hlavně po vysazení antikoncepce. Podle posledních výzkumů je dokázáno, že mateří kašička velmi napomáhá ženám, které nemohou otěhotnět, a obecně zvyšuje úspěšnost početí. Působí totiž na hladinu estrogenu a rovněž na kvalitu spermií. Pravidelná konzumace mateří kašičky podporuje produkci a vývoj zdravých vajíček.

O mateří kašičce lze jistě říci, že je takovým přírodním multivitaminem a její složení může zpomalovat procesy stárnutí.

Mateří kašička 1

Jak mateří kašičku užívat?

Mateří kašičku není vhodné užívat dlouhodobě, ale spíše v intenzivní kúře jednou až dvakrát ročně. Pokud ji užíváte při snaze otěhotnět nebo na zmírnění nějakých potíží užívejte, dokud cítíte potřebu.

Mateří kašička není vhodná pro osoby s alergií na včelí produkty. Nedoporučuje se dětem, protože by u nich mohlo dojít k nežádoucímu urychlení pohlavního dospívání.

Mateří kašičku nepoužívejte při nádorových onemocněních, které mají hormonální příčinu.