Lidské zdraví

Lidské zdraví, viděno očima celostní medicíny, je vlastně schopnosti udržovat si svoji vnitřní energii přiměřeně silnou a harmonickou.

To je nejcharakterističtějším rysem celostního přístupu k pojímání člověka = propojení lidského organismu a jeho vnitřních a vnějších vazeb. Zdraví lze udržet, pokud jsme v souladu sami se sebou a se svým okolním prostředím.

Lidské zdraví

Čínská medicína by to popsala tak, že jinová a jangová složka musí být neustále ve vzájemně vyváženém poměru a v přiměřené kvalitě.

Doplňky stravy v tomto hrají roli přiměřené stravy. Mají dodat organismu to, co mu chybí, ať už konstitučně nebo v důsledku toho, že v určitých okamžicích života se svojí energií zacházíme macešsky.

V tomto duchu vybíráme, co bude Sibyl obsahovat. Hořčík byla volba číslo jedna. Jeho deficitem trpíme téměř všichni. Kozinec blanitý je bylina pro dnešní moderní dobu jak stvořená, protože pomáhá napravovat stavy po vyčerpání. L-Karnosin zase pomáhá vylučovat těžké kovy z těla.

Prostě každá doba má své tendence k disharmonii. Dříve jsme trpěli fyzickým vyčerpáním a hladem, dnes je to naopak. Fyzický pohyb nám chybí a jídla je nadbytek. Sibyl budeme kompletovat tak, aby pomáhala udržet rovnováhu těla v naší současné době.