Kde rostou suroviny pro SIBYL

Při výběru suroviny pro výrobu lze vybírat z mnoha možností, ať už mluvíme o síle extraktu, způsobu zpracování či firemní kultuře společnosti, s kterou začneme obchodovat. Pro nás byla při výběru důležitá i oblast, kde byliny rostou. Celkem překvapením pro nás bylo, když toto naše malé „výběrové řízení“ vyhrála Čína.

Konkrétně suroviny pro bylinné extrakty z drmku, kořene pampelišky a kozince jsou pěstovány a sbírány v těch nejčistších oblastech Číny. Konkrétně se jedná o Xinjiang, Gansu, Jilin, Sichuan of China.

Suroviny

V oblasti Xinjiang je dokonce pěstování a sběr prováděn podle staletí starých pravidel pro pěstování bylin a kultivaci půdy. Byliny se sbírají ručně a jsou vykupovány od jednotlivých farmářů. Nejedná se tedy o žádné „velkochovy“.

Suroviny 2

Čína je oblastí, která nese velmi starou bylinnou tradici. Někde zůstalo zachováno opravdu tradiční bylinkaření, ke kterému se i my nyní vracíme. Velkou výhodu má Čína v tom, že se nachází v několika podnebních pásech, proto se tam daří jak suchomilným bylinám, tak i těm, které potřebují vlhko.