Cholesterol

image_of_object (26)
Zvýšený cholesterol - dnes téměř běžný laboratorní výsledek. Přičem věk těch, u kterých byl "diagnostikován" se snižuje. Samotné slovo „cholesterol“ způsobuje, že lidé už myslí na bezprostředně hrozící smrt a zkázu.
Zvýšený cholesterol -  dnes téměř běžný laboratorní výsledek. Přičem věk těch, u kterých byl "diagnostikován" se snižuje. Samotné slovo  „cholesterol “ způsobuje, že lidé už myslí na bezprostředně hrozící smrt a zkázu.
Pod tlakem celé proticholesterolové propagandy a oficiálních varování se zdá, že většina z nás zapomněla na to, že  cholesterol není jed , nýbrž životně důležitá látka, kterou potřebujeme pro život. Bez cholesterolu bychom zemřeli. Z tohoto důvodu samo tělo produkuje velké množství cholesterolu, proto není zcela závislé na potravinových zdrojích.
 
Na našem stravování je závislá metabolizace cholesterolu. Konkrétně stravou ovlivňujeme prostředí, ve kterém je putující cholesterol pro naše buňky přijatelný, či nikoliv. Zjednodušeně jsou to hodnoty LDL a HDL.
 

Představte si to jako ze seriálu Byl jednou jeden život

 
„Pokud všechno funguje tak, jak má, LDL přichází a ukládá svůj cholesterol, zatímco HDL přichází a sbírá přebytečný cholesterol, obíhá s ním a vrací ho zpět do jater. Pokud se však do toho vloží volné radikály, LDL cholesterol v krvi oxiduje a za těchto podmínek se ukládá, ačkoli v buňkách už nemůže hrát smysluplnou roli. To znamená, že usazený cholesterol už není součástí přenosového systému LDL-HDL. Oxidovaný LDL cholesterol již nelze využít, ale tělo se ho musí zbavit.

Řešení pomocí celostní medicíny

Upravujte terén, ale nesnižujte bezhlavě cholesterol.

Strava je základ, ale úprava stravy neznamená totální omezení tuků. Je to spíše o potravinách. Grilované, smažené a jednoduché cukry jsou právě ty potraviny, které v nás vytvářejí "vlhký a horký terén".

Zaměřte se na eliminaci volných radikálů v těle. Právě ony jsou často příčinou, že naše cévní stěny chřadnou a potřebují opravit. Volné radikály totiž likvidují pojivé látky jako kolagen a elastin, které potřebujeme k opravě poškozených cévních stěn. Když tyto látky naše tělo nedostane, hledá náhradní řešení, a tak to začne plátovat cholesterolem. Představuji si to jako opravy silnic v ČR. Cholesterol zabrání nějakému závažnému krvácení, ale také se začne hromadit, čímž snižuje jejich průchodnost.

Usazování cholesterolu na cévní stěne je tedy projevem nedostatečné antioxidační kapacity organismu.

image-jana-kubickova

Jana Kubíčková
majitelka

Nevíte jaký přípravek zvolit? Projděte jednoduchým testem a pokusíme se Vám poradit.
Spustit test