Vlhkost a hlen

Vlhkost a hlen je terén, kdy tyto tekutiny brání v proudění energie. Ta se zablokovává a nespouští se tak, jak by se měla. Je to jako bláto v domě.

Menstruace se pak opožďuje, protože v jejím proudění brání vlhko. Téměř vždy je přítomen přílišný poševní výtok. Člověk má pocit těžkého těla a nechuť se pohybovat. Nezřídka je přítomna obezita.

Hlen a vlhkost je také základním obrazem pro PCO (syndrom polycystických vaječníků).

Další symptomy, které se na tomto podkladu mohou objevovat, jsou:

  • Pocit tísně na hrudníku nebo dýchavičnost.
  • Motání hlavy.
  • Nevolnost, až zvracení hlenů.
  • Únava s touhou odpočívat.
  • Bolest při ovulaci.

Pokud si alespoň na tři projevy odpovíte ANO, je dobré začít na vylučovat hlen a vlhko. Což primárně znamená posílit orgány, které vlhkos transformují, což jsou plíce a slezina. Zároveň však nadměrné vlhko vylučovat.

Z bylin je možné použít např. kozinec blanitý. Z vitálních hub je pak skvělá pórnatka kokosová. Pohnout s vlhkem a hlenem je však velmi zdlouhavé, takže to bude vyžadovat velkou trpělivost. Existuje spousta skvělých směsí. Ty však je dobré nasadit na základě konzultace. Nejčastěji používám např. Vyčištění paláce, v kombinaci právě s kozincem nebo pórií.

Z jídelníčku je potřeba komplet vyřadit mléčné výrokby. Syrovou zeleninu a ovoce pouze jako příloha k teplému jídlu. Nepít alkohol, maximálně doušek červeného vína.

Nejste-li si výběrem bylin jistí, napište mi na jana@sibyl.cz

Jana Kubíčková

Jana Kubíčková
majitelka