Objevují se v noci nebo nad ránem

Pokud se lehké křeče a spasmy objevují v noci nebo nad ránem, jedná se o klasický nedostatek hořčíku a mělo by jeho doplnění bohatě stačit.

V tomto případě je nejvhodnější formou bisglycinát hořečnatý, který se užívá s večerním jídlem. Během několika dnů by mělo dojít k výraznému zlepšení. S hořčíkem můžete pokračovat i nadále nebo vysadit. Dle potřeby a vlastního pocitu.

Někdy jsou však noční křeče velmi silné a neustupují i několik minut a zůstávají po nich bolavé svaly. Tato bolest může přetrvávat i několik dnů. I tyto křeče jsou důsledkem nedostatku hořčíku, je tam však často přítomno i nějaké vnitřní napětí (např. dlouhodobý neřešený stres). Deficit hořčíku bývá velmi silný. Hodně často je přítomen i chlad, takže dotyčnému pomáhá suché teplo. Takovou rychlou pomocí je sůl. Lidé trpící těmito křečemi ji často mívají u postele. Sůl však není řešení. Je celkově potřeba uvolnit svaly, ale i vyrovnat funkci sympatického a parasympatického systému. V tomto případě již je potřeba trochu kombinovat:

Ráno - magnesium malát + směs Uvolnění napjaté tětivy (minimálně 6 tablet)

Večer - magnesium glycinát a natřít nohy magnesiovým olejem (pokud má dotyčný problém i s nespavostí může použít MG olej s melatoninem) + směs Uvolnění napjaté tětivy (minimálně 6 tablet).

A zde se mě neptejte jak dlouho, protože nevím, jak velký deficit tam je a jak jinak se pracuje se stresem. Obecně mohu říci, že do měsíce by mohlo dojít k úlevě, ale s hořčíkem doporučuji pokračovat i nadále.

Jana Kubíčková

Jana Kubíčková
majitelka