Proč zde nabízíme i kosmetiku?

Kromě našich vlastních výrobků zde najdete i kosmetiku. Proč? Protože to, co si dáváme na kůži, velmi výrazně ovlivňuje naše zdraví.

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vše se vstřebá do těla přes pokožku?

Jednou jsem se nad tím zamyslela a téměř vše, co jsem měla doma, vyházela. Čím více jsem se pak tímto tématem zabývala, tak jsem zjistila, že to, co si dáváme na pokožku je pro naše zdraví více, než důležité. Mnoho složek kosmetických přípravků působí nepříznivě na náš imunitního, ale i hormonální systém.

Přírodní kosmetika

Sousloví přírodní kosmetika nemá legislativně vůbec žádnou oporu. Můžete tedy použít chemickou šmakuládu, dát do ní levanduli a nazvat to přírodním krémem. Překvapilo mě, jak často se toto děje. Stačí jen začít číslo složení. Rozhodli jsme se tedy nabízet kosmetiku, která je "dle našeho gusta". Protože opravdu není nutné své zdraví poškozovat v domnění, že mu vlastně děláte dobře.

Kosmetika

Začalo tedy hledání kvalitní kosmetiky v takové kvalitě, aby neobsahovala zbytečné chemické konzervanty, ale aby byla kontrolována i kvalita surovin, které se pro její výrobu používají. Vlastně to stejné, co chceme pro naše doplňky stravy. V rámci tohoto hledání jsme narazili na certifikaci DEMETER. Tu získají produkty, jejichž suroviny jsou pěstovány v rámci bio-dynamického zemědělství, lokálně a dle jasně daných principů. Nicméně i tam je nutné číst složení. Složky mohou být certifikované, ale konečné složení zas třeba až takový hitparáda není. Stejně jako u BIO certifikací. Postupně tedy hledáme, doplňujeme a nabízíme pouze to, co bychom si na sebe natřeli my sami.

Zatím v naší nabídce můžete najít tyto značky

Martina Gebhardt

Lakshmi

Lichtaym AndreasHof

Demeter a principy biodynamického zemědělství se pomalu začínají chytat i u nás. První vlaštovky můžete sledovat na www.demeter.cz