Práce s oleji Lichtyam® - třezalkový olej

Tyto oleje v sobě nesou obrovskou sílu bylin. Vyzkoušeli jsme jeho použití na patní ostruhu. Jak to dopadlo?

Suroviny olejů Lichtyam® se pěstují v BIO zemědělsko-zahradnickém provozu kousek od Bodamského jezera. Jsou šetrně zpracovány pro výrobu kvalitní přírodní kosmetiky v kvalitě Demeter.

Andreashof je místo, kde se dodržující směrnice Demeter a klade se velký důraz na péči o zeminu pro sázení a komposty. Jako hnojivo se zde používají rostlinné komposty, které jsou připraveny místními zaměstnanci a které byly několikrát upraveny biologicko-dynamickými preparáty (z léčivých bylin).

Jednou ze základních surovin je kořen Lichtyam®, kterému se také přezdívá světelný kořen.

Jak jsme použili třezalkový olej

Svoji kvalitou se oleje nabízí k terapeutickému použití, protože byliny v nich obsažené nesou sílu biodynamického pěstování, kdy kromě běžných BIO standardů, jsou využívány vesmírné energie.

Vyzkoušeli jsme jej při řešení patní ostruhy.

lichtayam

Patní ostruha

Patní ostruha je vznik nového kostěného výběžku tam, kde se vazy a úpony setkávají s patní kostí. Projevuje se bodavou bolestí, kterou můžete pociťovat při námaze, ale i v klidu. Často je místo citlivé na dotek.

Nebudu se zde zabývat tím, že to může mít hlubší příčinu. V tomto případě může, ale nemusí. Může se jednat jen o nadměrné přetěžování, nevhodnou obuv nebo špatnou klenbu. V tomto směru doporučuji navštívit podiatra, který zhodnotí vše výše zmíněné.

Návod

Při patní ostruze je důležité ulevit od bolesti, jakoby "změkčit" celou oblast a vyživit šlachy. K tomu je Třezalkový olej Lichtyam® jak dělaný.

Každý večer namočte nohu do odvaru z přesličky rolní (na cca 30 minut). Použijte 1 polévkovou lžíci na 1 litr odvaru.

Poté natřete nohu Třezalkovým olejem Lichtyam® a lehce promasírujte. Na citlivé místo můžete i párkrát zatlačit.

Natřenou nohu dejte do igelitového pytlíku a zabalte do nahřátého ručníku. Takto nechte alespoň hodinu působit.

Zkoušeli jsme to u 4 lidí, a do 10 dnů bylo po patní ostruze. Ano, není to žádný velký statistický vzorek, ale za zkoušku to stojí.