Oleje, které v sobě nesou slunce

Napadlo vás někdy přemýšlet nad tím, kdo vyrábí všechny ty kosmetické a drogistické přípravky, které vám projdou rukami. Nás ano, a proto je biodynamický přístup k pěstování surovin něco, co prostě chceme podporovat. Protože už Einstein tvrdil, že vše je jen energie a podle nás je velký rozdíl natřít se krémém, vyrobným znuděným zaměstnancem v továrně nebo oleji, jejichž suroviny někdo sbíral s láskou.

Manufaktura na olej na statku Andreashof

Kvalita produktů k péči o pokožku vychází z životnosti svých základních přísad a z duchovního postoje, s nímž byly vyráběny. Proto na statku Andreashof využívají výhradně oleje pěstované dle směrnic Demeter a biologicky certifikované. Podíl mandlového oleje v jejich recepturách činí až 70 procent. Převážně zpracovávají vlastní, ručně sklízené rostliny a příslušné směsi se tak obejdou bez syntetických přísad.

Vedle výběru cenných přísad ručí za vysokou kvalitu výrobků díky šetrnému procesu zpracování. Sklizeň květů a výroba extraktů probíhá ve dnech, které jsou k tomu speciálně zvoleny z kosmického hlediska.

Olej lichtyam

Světelný kořen Lichtyam®

Lichtyam (jam čínský - SHAN YAO) a další bylinky a květy se suší v termokomorách chráněných před elektrosmogem při nízkých teplotách z důvodu zachování kvality syrové stravy. Díky tomu, že jsou rostlinné výtažky rytmicky osvětlovány a dynamizovány, zachycují se tak kosmické síly a vážou se v oleji.

Pochopením rytmického uspořádání všeho živého se řídí i při zpracovávání všech produktů.

Tímto způsobem by měly být člověku opět propůjčovány strukturu vytvářející síly, které v dnešní době stále více a více mizí. Nejrůznější postupy dokládají vysokou míru péče a pozornosti, s níž se rostlina i půda na dvoře Andreashof kultivuje. Základem všech procesů vytvářejících hodnoty je postoj respektující vyšší souvislosti života a úcta k přírodním zdrojům.

V celkovém výrobním procesu je výkonnou silou člověk. Produkují vždy čerstvé malé dávky, a to ručně vyráběné. Syté zbarvení olejů, díky vysoké koncentraci květů, je viditelnou známkou kvality.

„Lichtyam®“, jam čínský (Dioscorea batatas) je ústřední součástí všech receptur. Je pěstovaný přímo na dvoře Andreashof podle směrnic Demeter. Propojuje se se základními rysy vybraných květů a dodává, dle Rudolfa Steinera, dnes tak naléhavě potřebný světelný éter. Tím získáváme celistvý pečující přípravek, který živí nejen tělo, ale posiluje i životní sílu.

Prostřednictvím své kůže komunikujeme s okolím. Díky kůži dokážeme cítit, je naší ochrannou schránkou a důležitým orgánem dotyku. Kůží zakoušíme svět. Díky základním pečujícím olejům Lichtyam® se jí dostane takové lásky a pozornosti, kolik jí náleží.

yam kořen

Není bylina jako bylina

Aby byla zachována jedinečná schopnost světelného kořene, a to ukládat světelný éter, musí se při pěstování dodržovat přesná pravidla pěstování a zpracování.

Právě tyto antroposofické principy biologicko-dynamického zemědělství jsou na Andreashof s láskou respektovány. Hlavně základní pravidlo o nekřížení s ostatními druhy jamu.