Letní slunovrat jako vrchol jangu

Rituály vždy byly běžnou součástí lidských životů. Byla to příležitost se setkávat, spojit se s přírodou a jejími cykly, oslavit, poděkovat či uzavřít nějakou kapitolu.

Některé rituály nám zůstaly, jako třeba svatba, narozeniny, Vánoce či Velikonoce, i když mnohdy jejich smysl už ani nevnímáme nebo jej bereme jako samozřejmost. Jak vnímáte třeba oslavu narozenin? Co pro vás představují Velikonoce?

Slunovraty patřily vždy k největším oslavám měnící se přírody

Protože i my lidé jsme nedílnou součástí přírody, jsou to i naše oslavy. Jejich začlenění do životů nám může pomoci se zastavit a ujasnit si směr, kam dál.

Letní Slunovrat je o rovnováze uvnitř nás a je o tématu zevnitř - ven. Teď je ten čas vypustit energii, kterou jsme si střádali a začít realizovat plány, které v nás klíčily. Tento čas trvá do zimního Slunovratu, který nás pak vrací do rovnováhy z venku - dovnitř.

Letos je to již potřetí, kdy pořádáme oslavu letního Slunovratu s podtitulem #kdyzzenytanci. Vzhledem ke covidové situaci jsme moc nevěděli, zda bude či ne. Navíc jsme nemohly trénovat náš letošní tanec :-).

Nicméně jsme to nevzdali a v trochu omezenějším provedení bude i letos. Sestavu si necháme na příští rok.

Srdečně vás zveme a všechny podrobnosti naleznete ZDE:

FB událost - https://www.facebook.com/events/286927775778513/

BLOG - https://www.prirodnilekarna.cz/clanky-oslavy-letniho-slunovratu-jako-ritual-prirodniho-cyklu.html

Letní slunov 1