Práce s oleji Lichtyam® - třezalkový olej

Tyto oleje v sobě nesou obrovskou sílu bylin. Vyzkoušeli jsme jeho použití na patní ostruhu. Jak to dopadlo?

Suroviny olejů Lichtyam® se pěstují v BIO zemědělsko-zahradnickém provozu kousek od Bodamského jezera. Jsou šetrně zpracovány pro výrobu kvalitní přírodní kosmetiky v kvalitě Demeter.

Andreashof je místo, kde se dodržující směrnice Demeter a klade se velký důraz na péči o zeminu pro sázení a komposty. Jako hnojivo se zde používají rostlinné komposty, které jsou připraveny místními zaměstnanci a které byly několikrát upraveny biologicko-dynamickými preparáty (z léčivých bylin).

Jednou ze základních surovin je kořen Lichtyam®, kterému se také přezdívá světelný kořen.

Jak jsme použili třezalkový olej

Svoji kvalitou se oleje nabízí k terapeutickému použití, protože byliny v nich obsažené nesou sílu biodynamického pěstování, kdy kromě běžných BIO standardů, jsou využívány vesmírné energie.

Vyzkoušeli jsme jej při řešení patní ostruhy.

Image 0

Patní ostruha

Patní ostruha je vznik nového kostěného výběžku tam, kde se vazy a úpony setkávají s patní kostí. Projevuje se bodavou bolestí, kterou můžete pociťovat při námaze, ale i v klidu. Často je místo citlivé na dotek.

Nebudu se zde zabývat tím, že to může mít hlubší příčinu. V tomto případě může, ale nemusí. Může se jednat jen o nadměrné přetěžování, nevhodnou obuv nebo špatnou klenbu. V tomto směru doporučuji navštívit podiatra, který zhodnotí vše výše zmíněné.

Návod

Při patní ostruze je důležité ulevit od bolesti, jakoby "změkčit" celou oblast a vyživit šlachy. K tomu je Třezalkový olej Lichtyam® jak dělaný.

Každý večer namočte nohu do odvaru z přesličky rolní (na cca 30 minut). Použijte 1 polévkovou lžíci na 1 litr odvaru.

Poté natřete nohu Třezalkovým olejem Lichtyam® a lehce promasírujte. Na citlivé místo můžete i párkrát zatlačit.

Natřenou nohu dejte do igelitového pytlíku a zabalte do nahřátého ručníku. Takto nechte alespoň hodinu působit.

Zkoušeli jsme to u 4 lidí, a do 10 dnů bylo po patní ostruze. Ano, není to žádný velký statistický vzorek, ale za zkoušku to stojí.