Leden - měsíc chladu, který prověří naše ledviny a močový měchýř

Cítíte to také? Potřebujete více zahalovat bedra a občas prostě nejde zahřát nohy? Tak se zaměřte na stav čchi ledvin.

Musím říci, že mě nepřestává udivovat, jak pochopení cyklů přírody funguje. V poslední době není dne, kdy by někdo nepřišel s tím, že se mu ozval močový měchýř nebo bedra.

Je to prostě lednem, který je spojen s energií vody a chladu. Pokud máte v této oblasti jakékoliv oslabení, objeví se teď více, než kdy jindy.

Pár rad, jak toto období přežít bez újmy

Image 0

1) Neprochladněte. Rada nad zlato co? Nicméně byste se divili, kolik lidí klidně vyběhne s mokrou hlavou z posilovny nebo si v zimě nevezme do bot ponožky.

2) Cíleně se prohřívejte. Dopřejte si několikrát týdně suché teplo na bedra, podbřišek a chodidla. Můžete použít termofor nebo v pánvi nahřát sůl, kterou dáte do pytlíku a prohřejete se s ní. Ledviny totiž milují sůl. Nahřátou sůl můžete dát také do lavóru a strčit do ní nohy. Samozřejmě v ponožkách, ať se nespálíte.

3) Choďte brzo spát. Stejně jako příroda odpočívá a připravuje se na jarní rozpuk, tak bychom měli i my.

4) Snažte se v průběhu dne projít na čerstvém vzduchu a denním světle. Nedostatek světla a sluníčka již začínáme pomalu pociťovat všichni, je potřeba ho tělo dopřát. Když je člověk celý den zavřený v budově s umělým osvětlením, tělo to výrazně cítit. Projděte se třeba na oběd.

5) Jezte teplé jídlo. Syrový zeleninový salát není v tomto období zdravou stravou. Vyměňte ho za polévky, ryby, luštěniny, kořenovou zeleninu a vejce. Tepelně upravená potrava dodává jang a to je přesně to, co v tomto období potřebujeme.

6) Ponořte se více do sebe. Stejně tak, jak se čchi přírody noří do země. Více čtěte a buďte sami se sebou.

7) Kontrolujte své emoce. Když se objeví strach, bázlivost, slabá vůle a přehnaná potřeba jistoty, je to signál, že čchi ledvin potřebuje podporu.